Doba covidová a fungování

28.09.2020 19:44

Pracuji stále. Používám roušku a desinfikuji ruce, používám hygienické jednorázové podložky, větrám a myslím si svoje...

Relaxujme, zvyšuje to imunitu. Žijme dokud jsme živí. Nejhorší je umřít zaživa. Nechť každý zváží sám za sebe, nakolik má být opatrný.

V každém okamžiku čelí náš organismus milionům různých mikrobů. Kdybychom na všechny byli neustále upozorňováni jako na covid, tak by se do 24 hodinových zpráv nevešlo nic jiného a ještě by to nestačilo. Na většinu z nich lze umřít. Takový je svět, takový je život. 

Ve zkratce : ubránit organismus před viry a bakteriemi má nastarosti naše imunita a na ni má vliv kromě např. výživy, spánku, pohybu, také naše prožívání. To se děje v těle. Pokud prožíváme znamená to, že se v nás dějí fyziologické pochody - organismus vylučuje různé hormony, které nám potažmo buď pomáhají nebo škodí. To není ezoterika, to je biologie.

Relaxace imunitu vylaďuje, protože se při ní uvolňují hormony, které napomáhají mj.dobrému trávení, dále když jsme uvolnění lépe se dýchá a tedy okysličuje organismus, a celkově tělo lépe regeneruje. Pokud Vás zajímá víc, můžeme si to tom popovídat. ;-)